Přítel je člověk, s nímž se odvažujete být sami sebou. (úvaha)

15. září 2010 v 19:31 | Cristina |  Názory
Kdo je to vlastně přítel? Proč se s ním bavíme o všem tak otevřeně jako by byl naší součástí? Když někoho známe a můžeme se na něj spolehnout, to ještě není přítel. Je to kamarád. Přítelem můžeme nazvat někoho, ke komu cítíme něco víc než ke kamarádovi.

více pod perexem

Pravý přítel je opravdu jako kousek nás. Stačí se na sebe podívat a hned ví co si ten druhý myslí a jak se cítí. Přátelství je obrovský dar. Člověk si ani neuvědomuje co má. Vždyť příteli můžeme říct cokoli. Nemusíme se před ním přetvařovat, protože on ví jací jsme. On zná i naše největší tajemství. Za ním jdeme, když nám není nejlíp. On ví koho zrovna máme rádi. On je naše součást. Kousek, který kdyby se ztratil, tak budeme jako tělo bez duše.
Přátelství překoná i těžké rány. Když je překonáme a víme, že se člověk stal nším nejlepším přítelem, zjistíme, že máme i anděla strážného. Je to podle mě jak láska. Přítel tu zůstane i v době kdy nás láska opustí. Přátelství je nejsilnější pouto, které může vzniknout mezi dvěma lidmi. 
Ale nesmíme zapomenout i na naše kamarády i oni patří k našemu životu. Oni jsou také jako naše druhá rodina, ale nikdy nebudou pro nás znamenat tolik jako přítel.
Jak pravil Aristoteles: " Co je přítel? Jedna duše ve dvou tělech." A měl pravdu. Jsem ráda, že mám nejlepšího přítele a nikdy se ho nevzdám, protože on patří do mého života.

Toto je moje tvorba kopírovat jedině se zdrojem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady inkognito :D Lady inkognito :D | 10. ledna 2012 v 21:56 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama